MNEMOTECHNIKY – DOKONALÁ KOMPENZACE NEDOKONALÉ PAMĚTI

EURAG – Centrum pro trénování paměti

Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging

pořádají seminář

 

MNEMOTECHNIKY – DOKONALÁ KOMPENZACE NEDOKONALÉ PAMĚTI

25. LISTOPADU 2018

seminář  reprezentuje formu kontinuálního vzdělávání trenérů paměti a byl zařazen do kategorie volitelného vzdělávání  a  ohodnocen jedním kreditem,

a je rovněž  součástí  šestidenního  Kurzu pro certifikované trenéry paměti II., účastníci tohoto kurzu nezískávají za účast  žádný kredit .

Seminář je  přístupný veřejnosti. Koná se v KZ Domovina, Na Maninách 32a,Praha 7 /tram 1,14,25 z metra C-Vltavská či metra B-Palmovka do stanice Maniny/

9.00- 10.30 hod     10.45-12.15 hod.

Dana  Steinová se bude věnovat aktualizaci politické mapy světa na bázi zapamatování pomocí příběhů, opravdu celého světa a účastníci dostanou písemný materiál ke všem světadílům včetně hlavních měst.

Technika  striktně respektuje geografické umístění jednotlivých států. Mapa světa se od doby,kdy jsme chodili do školy, výrazně změnila, takže z techniky budou benefitovat nejen klienti kurzů trénování paměti, ale i samotní trenéři.

 

13.15- 14.45 hod.

Jana Vejsadová

se tentokrát zaměří na Strategii prvního písmene (SPP), kterou využíváme jako pomůcku při vybavování slov, jmen a pojmů, které máme tzv. na jazyku. Používáme ji také, když si potřebujeme něco rychle zaznamenat. Zachycujeme slyšené informace tak, že si zapisujeme jen počáteční písmena. Po odeznění informace se vracíme k obsahu a celé slovo doplníme. První písmeno napoví, protože je vodítkem pro slova, která zapadají do obsahu sdělení. Z této strategie vycházejí i často používané techniky, např. akrostika a akronymy. Ukážeme a procvičíme si její využitelnost v různých podobách od jmen až po balíček první pomoci.

15.00-16.30 hod.

 

René Müller

vás naučí svůj geniální kalendář na rok 2018 a zaměří se na trénink asociací, vizualizace a fantazie.Naučíte se pracovat s těžkými slovními pojmy. Navíc

René má rozsáhlé zkušenosti z práce s dětmi mezi 6-13 lety a podělí se s vámi

o kombinace myšlenkových map s učivem z literatury či zeměpisu.

 

Registrační poplatek:

Kč 500,- pro ČLENY ČSTPMJ, důchodce invalidní a starobní a studenty

Kč 1.000,-  pro ostatní

je splatný v hotovosti v neděli 25. listopadu 2018 mezi 8 a 9. hodinou v sale Kulturního zařízení Domovina,Na Maninách 32a,Praha 7,/metro C Vltavská a metro B Palmovka,pak tram 1 a 25 do stanice Maniny/ kde se seminář koná od 9 do 16.30 hodin. Účast je podmíněna předběžnou rezervací.

Přihlášku lze podat  on-line  či okopírovat a zaslat e-mailem či poštou na adresu předsedkyně ČSTPMJ:

Ing. Dana Steinová, Lečkova 1520, 149 00 Praha 4, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Více informací o ČSTPMJ najdete na www.trenovanipameti.cz